Jiné kostkové hry
Ke hře potřebujeme 14 speciílních kostiček v podobě půlválečku. Ty získáme podélným rozštípnutím válečku (resp. sedmi :-) dlouhého cca. 20mm o průměru cca. 15mm.
Na začátku hry má každý hráč 10 počítacích známek. Jeden po druhém házejí 14-ti kostkama a za každou, která zůstane rovnou nezaoblenou stranou navrch získají jeden bod. Hráč, který v jednom kole získal nejvíc bodů, dostane od každého jednu známku. Hra končí v momentě kdy jednomu z hráčů dojdou počítací známky.
Sada eskymáckých kostek je vlastně sada miniaturních sošek vyřezaných z kostí. Jednotlivé figurky představují postavičky mužů, žen a vodních ptáků. Těmito kostkami-figurkami se házelo na rozprostřenou kůži. Figurka, která po hodu zůstala stát připadla tomu hráči ke kterému byla otočena čelem. Ostatní kostky hráč předal dalšímu v pořadí a tak to šlo stále dokola dokud nebyly všechny rozebrány. Vítězem se stal ten z hráčů, který získal nejvíce figurek.
Tuto hru hrávali severoameričtí indiáni kmene Čippewajů. Používali k ní speciální kostky, které vyráběli ze zvlněných větviček. Ty rozštípli podélně na polovinu a pomalovali, tak že připomínali jak tvarem tak kresbou hady.
Jeden hráč po druhém pak házeli čtyřma kostkama a podle toho jak dopadli, získávali ze společné hromádky počítací dřívka. Když byla zásoba dřívek vyčerpána, musel házejícímu vyplatit odměnu hráč po jeho pravici. Komu nezbylo jediné počítací dřívko, vypadl ze hry.
Hráč získal jeden bod jestližeJestliže jeden z hadů v bodované kombinaci zůstal ležet napříč alespoň přes jednoho dalšího hada znamenalo to pro hráče zisk vyššího počtu počítacích dřívek
všichni hadi padli hřbetem nahoru všichni hadi padli břichem nahoru dva hadi padli hřbetem a dva břichem nahoru Hodil-li hráč bodovanou kombinaci, házel hned znovu. Jiné neš výše uvedené kombinace body nepřinášely a hráč musel předat kostky dál.
napříč přes jednoho hada (stačilo jen špičkou ocasu) 2 body napříč přes dva hady 3 body napříč přes tři hady 4 body
Ke hře potřebujeme tři kostky se speciálními symboly. Na čtyřech bocích nesou karetní symboly - srdce, káro, pik a kříž; na zbývajících dvou pak královská koruna a kotva. Druhou pomůckou kterou budeme ke hře potřebovat je hrací plán. Jedná se o hruh rozdělený na šest shodných výsečí, z nichž je na každé vyznačen jeden z šesti symbolů hrací kostky.
Kdo se chce účastnit hry, položí na bankéřovu výzvu k sázení svou hrací známku (případně domluvený finanční obnos:-) do některé z výsečí herního plánu. Pak hodí bankéř na stůl trojici kostek. Každý kdo má svojí známku na výseči se symbolem který ukázala jedna z vržených kostek, získá od bankéře výhru rovnající se výši sázky. Ukázal-li se symbol na dvou kostkách, vyhrává dvojnásobek; jestliže padl na všech kostkách, pak získává hráč trojnásobek. Sázky na symboly které vržené kostky neukázali propadají ve prospěch bankéře.