Evo
strategie

Sepsal: Jirka Bauma

 

Hra sice vypadá jako strategicky složitá, ale to, že velkou roli hraje v této hře náhoda, asi ve skutečnosti způsobí, že se její velice strategie značně sploští.

 

V podstatě se strategie skládá pouze z určení výnostností jednotlivých genů.

 

Výnosnost genů v 1. kole

 

 

V dalších kolech to klesá přibližně rovnoměrně (velmi malinko vydutě - jako hyperbola, ale většinou vyjma úvodních několika kol), mutant klesá o něco málo rychleji, vejce klesá o malinko rychleji, paraple/srst - bývá lepší o něco to, co právě pomáhá víc, rohy se liší tím, že klesají o dost pomaleji, v 2. polovině jsou pak nejvýnosnější kartou, ta jejich výnosnost je ale hodně nepravidelná, závisí hodně na konkrétní situaci.

 

Pochopitelně dodržování strategických pravidel nese úspěch až při odehrání určitého počtu her, v každé jedné hře díky stupni náhodnosti k úspěšnému výsledku vést nemusí.

 

Největší problém s náhodností je v 5 hráčích (menší počet kol), a když se hodí hodně 1 na počasí, tak se hra nestačí rozvinout a najednou i skrblíci mají šanci vyhrát, navíc když mají ještě štěstí na mírumilovné sousedy, při standardním (pravděpodobném) průběhu nikoliv.

 


Vytvořil tým Klubu deskových her Paluba.
Obsah webových stránek je chráněn autorskými právy. Jeho reprodukce za komerčními účely je zakázána.
The contents of these web pages is copyrighted. Any reproduction for commercial use is prohibited.

[PALUBA]