Zpět nahoru: [ seznam her ].
Organizuje |
Diplomacie
|
Další hraní diplomacie proběhne
v Klubu deskových her Paluba, Praha, Lidická 40 u Anděla
Pod vedením Vojtěcha Hrabala (tzv. Vojtův scénář viz dále)
Hraje se od 10 hodin do večera, akce je přístupná všem včetně úplných začátečníků, kterým vysvětlíme na začátku pravidla (nicméně je doporučujeme pročíst předem). Máte-li zájem, zaregistrujte se v níže uvedeném formuláři.
* tyto informace jsou zde výhradně pro účely komunikace organizátorů s účastníky ohledně diplomatických misi a nebudou nikde zveřejněny. Mobil má tu výhodu, že se na něj dají posílat SMSky což je zvláště u lidí, kteří nejsou denně na internetu velké zlepšení.
Naší snahou je zajistit aby si všichni (co nejlépe) zahráli a tomu je vše podřízeno. K dobře hře je především nutno dobrý počet hráčů (ani málo ani moc), což je těžší než se zdá. Zatím byli vždy všichni spokojeni, až na jeden případ, kdy si jeden zezávazně zaregistrovaný hráč nezahrál. Pokud bude nějaký problém, budou aplikována následující pravidla obsazování stolu:
Harmonogram a pravidla:
10:00-10:30 | prezentace, začátek a objasnění pravidel začátečníkům. Po upllynuti této doby pozbývají závazné registrace váhu. Jste-li začátečník, musíte přijít v 10 (stejně je dobře si předem alespoň jednou přečíst pravidla hry, i když jim třeba úplně neporozumíte) |
10:30 | začátek hraní - pokud jsou přítomni všichni závazně registrovaní i dříve |
cca 14h | teplý oběd - zpravidla předem objednáme salónek na oběd pro všechny kdo mají zájem - tzv Jakubův scénář, nebo z konzumujeme přímo na Palubě společný oběd uvařený Hrabošem - takzvaný Vojtův scénář. |
? (19-23) | konec hraní. Pokud se hráči dohodnou, je možno hru dohrát i v neděli. Při dlouhých hrách je přestávka na večeři podle dohody. |
Dále jsou k dispozici pravidla hry, pokud nemáte čas, můžete si zahrát po internetu.
Možnost občerstvení na místě (i toasty a polévky) Herné 22 Kč (do 18 let), 33Kč studenti, důchodci a Palubáci), 44 Kč ostatní.
4. a 11. 10. 2003, Paluba [gorn] šesté a sedmé pokračování Palubaconu tentokráte v podobě klání na 3. Olympiádě duševních sportů. Věřte nebo nevěřte, podařilo se nám dát dohromady 14 hráčů na imperiální diplomacii a ačkoli se hrála "jen" od 14h do 4 rána, mysím, že to stálo za to. Zjistili jsme že je to pěkně organizačně náročné, když má některý z hráčů psát rozkazy několika desítkám jednotek a budeme to muset pro příště nějak logisticky vymyslet. Centrální nehrající rozhodčí je prakticky nutnost, asi by stálo za to zdvojit diplomaty přinejmenším u některých velkých států a chce to začít už ráno. Pokud vás napadnou další vylepšení dejte nám určitě vědět. Další již klasické hraní proběhlo následující sobotu na dvou deskách (začátečníci a pokročilí). Ukázalo se že pro začátečníky je nutný nehrající vedoucí hry, jinak se v tom ztratí. Naprosto skvělé byl hrací prostor - reprezentativní prostor jako vystřižený z imperiální epochy. Celkově se myslím i přes uvedené detaily obě akce vydařily.
5. 4. 2003, Paluba [gorn] 30. března proběhl již čtvrtý Palubacon s největší účastí od orvního rekordního Palubaconu. Proto jsme mohli hrát na dvou deskách, které kupodivu vykazovaly některé podobnosti - například rychlou eliminaci Anglie. Na desce o které toho vím více hra probíhala zvláštním způsobem. Přesto že jsme hráli jsme bez Itálie, tak tato měla své jednotky na hracím plánu velmi dlouho. Francia ani Rakousko o její zásobovací centra jaksi nejevily zájem a Turecko mělo dlouho jižní cestu odříznutu. Deska byla zpočátku rozdělena na dvě části - západ (A,F,N) a východ (Ru,T,Ra). Mezitěmito částmi se v podstatě nebojovalo, což přineslo rychlou smrt Anglii a skoro i Rakousku. Zvratem ve hře bylo až (podle mne netaktické) prolomení tohoto míru Německem, které si to odskákalo - byť za to někteří museli zaplatit hořkou daň. Po mnoho a hodinách hraní jsme se dohodli na remíze ale byla to zajímavá hra..
2.2.2003, Paluba [gorn] 1. února proběhl již třetí Palubacon. Sešlo se nás nakonec 11 - úvod tradičně patřil jedné společné hře klasické diplomacie s dvojtými diplomaty (kteří se tentokrát osvědčili jako dobrý herní model). Hra měla, ze začátku dosti rychlý spád, co se týče rychlosti vymazání některých zemí. Jako první bylo brutálně smazáno Rakousko-Uhersko a to dokone v jarním tahu ;-). Následovala Anglie a sice ještě relativně dlouho existující, ale zubožené Rusko. Celá hra byla přehlídkou mistrovského vedení německé diplomacie, která po zásluze zvítězila. Po dobrém obědě v naší tradiční hospůdce začali vyřazení a někteří z dvojic diplomatů hrát variantu na starodávné mapě středozemního moře. I přes pár odchozích "odpadlíků" se večer pokračovalo dalšími hrami z palubní sbírky a to až do brzkých ranních hodin. Podle mých zpráv se našli i tací, kteří opouštěli Palubu k 5té ráno.